ROZMIARY BIUSTONOSZY

Cała załoga sklepu Bieliznomania.pl doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważną decyzją w życiu każdej kobiety jest zakup biustonosza. Jest to szczególna część garderoby i jej wybór powinien być staranie przemyślany. Dobrze dobrany biustonosz pozwala kobiecie czuć się swobodnie każdego dnia. Jeśli dodamy do tego wyjątkowy design, stanik nie jest już zwykłym elementem ubioru. Staje się on odbiciem osobowości kobiety, jej integralną częścią. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór biustonosza.

JAKIE MOGĄ BYĆ KONSEKWENCJE ŹLE DOBRANEGO BIUSTONOSZA?

Biustonosze pełnią bardzo ważną rolę w poprawnej postawie kobiet, szczególnie tych z obfitym biustem. Nieprzemyślany zakup stanika może powodować bóle kręgosłupa i wady w postawie. Obwisły biust również jest częstą przyczyną nieodpowiednio dobranego stanika. Zbyt ciasny biustonosz obciera, krępuje ruchy i jest po prostu nie wygodny dla użytkowniczki. Często słyszymy o tym, że przez cały dzień kobiety marzą o tym, aby po powrocie do domu zdjąć biustonosz i dać odpocząć piersią. Te Panie, które tego nie mówią mają po prostu poprawnie dobraną bieliznę. Dodatkowo przez źle dobrany stanik, biust nie wygląda tak okazale i apetycznie jak byśmy tego chciały. Więc warto poświęcić chwilę, aby wybrać odpowiedni biustonosz.

JAK DOBRAĆ BIUSTONOSZ?

Kieruj się tymi prostymi zasadami przy wyborze biustonosza.

Zmierz się poprawnie pod biustem – jest to jedna z najważniejszych czynności. Dlaczego? Ponieważ odpowiedzialność za poprawne podtrzymanie piersi w 75% pełni obwód biustonosza. Jeśli obwód jest za luźny zadanie to spada na ramiączka, które ze względu na swoją budowę i elastyczność nie są w stanie zrobić tego poprawnie. Biust wtedy po prostu ,,wisi” na nich. Jak się zmierzyć dobrze pod biustem? Weź zwykły centymetr krawiecki i obwiąż się nim pod biustem, tak aby centymetr nie uciskał wrzynając się w ciało ani nie był zbyt luźno. Miarka musi trzymać się swobodnie Twojego ciała. Ważne też, aby miarka oplatała Twoje ciało w jednej wysokości. Pamiętaj, obwód nie może być luźny.

• Kolejnym krokiem jest pomiar tą samą miarką obwodu w biuście w jego najszerszym miejscu. I znowu ta sama zasada, miarka nie może wrzynać się w skórę ani nie może wisieć luźno. Następnie obliczamy wielkość miseczki, jest to różnica w obwodzie pod biustem a obwodem w biuście. Następnie koniecznie posłuż się tabelą rozmiarów podaną przez producenta lub sklep internetowy. Da Ci to obraz jaka jest odpowiednia miseczka do Twojego rozmiaru. Pamiętaj różni producenci mają różne tabele rozmiarowe, a nawet u tego samego producenta różne modele mają trochę inne rozmiary ze względu na elastyczność materiału użytego w danym biustonoszu.

•Dobrze dobrany biustonosz to taki, którego pas obwodu przylega do ciała na równej wysokości. Jeśli jego zapięcie kieruje się ku górze w stronę głowy to znak, że obwód jest za luźny. Pierś nie powinna wychodzić dołem, jeśli tak jest oznacza to, że miseczka jak i obwód są za małe. Fiszbiny nie powinny uciskać ciała i powodować dyskomfortu. Fiszbina musi okalać całą pierś a nie kończyć się na niej.  Pierś nie powinna wystawać ponad biustonosz oraz nie powinny tworzyć się widoczne fałdki pod papachami.

SKLEP Z DAMSKĄ BIELIZNĄ BIELIZNOMANIA.PL POSIADA W SWOIM ASORTYMENCIE SZEROKI WYBÓR BIUSTONOSZY W ROZMIARACH

 70A75A, 80A85A, 90A70B, 75B, 80B85B90B95B100B70C75C, 80C85C90C, 95C, 100C70D75D80D85D, 90D95D100D65E70E, 75E80E85E, 90E, 95E, 100E65F70F75F, 80F85F90F95F, 100F65G70G75G, 80G85G, 90G, 95G, 65H70H, 75H80H85H, 90H, 75I80I85I75J , 80J85J