Jakie są rodzaje biustonoszy ?

Każda kobieta chociaż raz kupując biustonosz, spotkała się z pytaniem zadanym przez sprzedawcę. Jakiego biustonosza szuka? Miękkiego, usztywnianego czy może typu push-up? Zastanawiasz się, co te zwroty oznaczają?

Postaram się wyjaśnić w kilku zdaniach czym różnią się te modele.

Miękki-Miseczki skrojone są z materiału, który swobodnie dopasowuje się do biustu. Najczęściej na fiszbinach ale może być również bez fiszbin. Model biustonosza idealnie nadaje się dla kobiet o dużym biuście, przede wszystkim dlatego, że nie powiększa piersi i jednocześnie eksponuje ich walory.

Usztywniany- Cala miseczka usztywniona jest delikatna pianką (gąbką). Taki biustonosz może być koronkowy lub gładki (termicznie formowany). Miseczki w tym modelu są zazwyczaj bardziej zabudowane. Biustonosze tego typu występują w bogatej rozmiarówce.

Półusztywniany- Dolna część biustonosza jest usztywniona delikatną pianką, górna to najczęściej siateczka lub koronka. Temu krojowi często towarzyszy poziomy lub pionowy szew. Biustonosz tego rodzaju przeznaczony jest przede wszystkim dla kobiet o średnim i dużym biuście.

Push -up- Z angielskiego oznacza „ podnosić” , specjalnie wyprofilowany biustonosz podnoszący piersi, dzięki któremu wydają się one większe. Biustonosze takie mogą być formowane termicznie lub z ukrytymi kieszonkami w dolnej części miseczki, wypełnionymi miękkimi wkładkami z silikonu lub materiałów. Idealnie nadaje się dla pań, których piersi są małe lub średnie.

Longline ( półgorset)- Biustonosz o fasonie przedłużonym, może mieć dowolny krój miseczki. Wyróżnia go bardzo szeroki, przedłużony pas, którego wydłużona dolna część modeluje sylwetkę pod biustem i zapewnia gładkie plecy.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz